Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • United Kingdom (GBP £)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Personal Care & Beauty
  3. Hair Cosmetics
  4. Hair Masks

Hair Masks

(36 products)
  • Conditioners
  • Hair Colouring
  • Hair Masks
  • Hair Oils, Serums & Sprays
  • Shampoos
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g
    Sold out

    Shiseido

    Shiseido Fino Premium Touch Penetrating Hair Essence Mask - 230 g

    7 reviews
    Regular price £10.99
    Unit price£47.78 /kg
    View details
  • Skala Expert Mais Cachos Nourishing Treatment for Curly Hair - 1000 g
    Sold out

    Skala Expert

    Skala Expert Mais Cachos Nourishing Treatment for Curly Hair - 1000 g

    1 review
    Regular price £9.09
    Unit price£9.09 /kg
    View details
  • Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g
    Sold out
    20% off

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g

    No reviews
    Sale price £11.19 Regular price £13.99
    Unit price£62.17 /kg
    View details
  • Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml

    Elizavecca

    Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml

    3 reviews
    Regular price £6.79
    Unit price£6.79 /100ml
    View details
  • Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml

    2 reviews
    Regular price £8.39
    Unit price£33.56 /L
    View details
  • La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml

    La'dor

    La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml

    2 reviews
    Regular price £5.49
    Unit price£3.66 /100ml
    View details
  • Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml

    No reviews
    Regular price £11.09
    Unit price£44.36 /L
    View details
  • Herbaria Banfi Nettle Rub - 250 ml Herbaria Banfi Nettle Rub - 250 ml
    5% off

    Herbaria

    Herbaria Banfi Nettle Rub - 250 ml

    2 reviews
    Sale price £6.35 Regular price £6.69
    Unit price£25.40 /L
    View details
  • Herbaria Banfi Rub Lady - 250 ml Herbaria Banfi Rub Lady - 250 ml Herbaria Banfi Rub Lady - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Rub Lady - 250 ml

    2 reviews
    Regular price £7.19
    Unit price£28.76 /L
    View details
  • La'dor Keratin Power Glue - 150 g

    La'dor

    La'dor Keratin Power Glue - 150 g

    1 review
    Regular price £14.39
    Unit price£9.59 /100g
    View details
  • Herbaria Banfi Burdock Patch - 250 ml Herbaria Banfi Burdock Patch - 250 ml Herbaria Banfi Burdock Patch - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Burdock Patch - 250 ml

    No reviews
    Regular price £7.19
    Unit price£28.76 /L
    View details
  • Vatika Black Seed Deep Hair Mask with Black Seed - 500 g Vatika Black Seed Deep Hair Mask with Black Seed - 500 g

    Vatika

    Vatika Black Seed Deep Hair Mask with Black Seed - 500 g

    No reviews
    Regular price £10.09
    Unit price£20.18 /kg
    View details
  • Herbaria Banfi Caffeine Rub without Alcohol Calendula and Chamomile - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Rub without Alcohol Calendula and Chamomile - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Rub without Alcohol Calendula and Chamomile - 250 ml
    5% off

    Herbaria

    Herbaria Banfi Caffeine Rub without Alcohol Calendula and Chamomile - 250 ml

    1 review
    Sale price £10.60 Regular price £11.19
    Unit price£42.40 /L
    View details
  • La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml

    La'dor

    La'dor Wonder Hair Balm - 200 ml

    No reviews
    Regular price £15.29
    Unit price£76.45 /L
    View details
  • La'dor Keratin Power Glue - 4 x 15 g La'dor Keratin Power Glue - 4 x 15 g

    La'dor

    La'dor Keratin Power Glue - 4 x 15 g

    No reviews
    Regular price £8.19
    Unit price£2.05 each
    View details
  • Shiseido Tsubaki Premium Repair Hair Mask Pink Restorative - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Hair Mask Pink Restorative - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Hair Mask Pink Restorative - 180 g
    Sold out

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium Repair Hair Mask Pink Restorative - 180 g

    1 review
    Regular price £15.29
    Unit price£84.94 /kg
    View details
  • Esthetic House CP-1 Premium Hair Treatment - 250 ml Esthetic House CP-1 Premium Hair Treatment - 250 ml
    Sold out

    Esthetic House

    Esthetic House CP-1 Premium Hair Treatment - 250 ml

    No reviews
    Regular price £8.39
    Unit price£33.56 /L
    View details
  • Mielle Rosemary Mint Strengthening Hair Masque, with Rosemary and Mint - 340 g Mielle Rosemary Mint Strengthening Hair Masque, with Rosemary and Mint - 340 g Mielle Rosemary Mint Strengthening Hair Masque, with Rosemary and Mint - 340 g

    Mielle Organics

    Mielle Rosemary Mint Strengthening Hair Masque, with Rosemary and Mint - 340 g

    No reviews
    Regular price £12.79
    Unit price£37.62 /kg
    View details
  • Hairy Tale Cosmetics Malinois Glossy Hair Mask - 200 ml Hairy Tale Cosmetics Malinois Glossy Hair Mask - 200 ml

    Hairy Tale Cosmetics

    Hairy Tale Cosmetics Malinois Glossy Hair Mask - 200 ml

    1 review
    Regular price £12.09
    Unit price£60.45 /kg
    View details
  • Nature Republic Argan Essential Moisturising Hair Mask - 200 ml Nature Republic Argan Essential Moisturising Hair Mask - 200 ml Nature Republic Argan Essential Moisturising Hair Mask - 200 ml Nature Republic Argan Essential Moisturising Hair Mask - 200 ml

    Nature Republic

    Nature Republic Argan Essential Moisturising Hair Mask - 200 ml

    No reviews
    Regular price £10.49
    Unit price£52.45 /L
    View details
  • Vatika Argan Deep Hair Mask with Argan Oil - 500 g Vatika Argan Deep Hair Mask with Argan Oil - 500 g
    Sold out

    Vatika

    Vatika Argan Deep Hair Mask with Argan Oil - 500 g

    1 review
    Regular price £9.69
    Unit price£19.38 /kg
    View details
  • Vatika Egg Protein Hair Mask with Egg Proteins - 500 g Vatika Egg Protein Hair Mask with Egg Proteins - 500 g
    Sold out

    Vatika

    Vatika Egg Protein Hair Mask with Egg Proteins - 500 g

    1 review
    Regular price £10.09
    Unit price£20.18 /kg
    View details
  • Vatika Tropical Coconut Hair Mask with Tropical Coconut - 500 g Vatika Tropical Coconut Hair Mask with Tropical Coconut - 500 g
    Sold out

    Vatika

    Vatika Tropical Coconut Hair Mask with Tropical Coconut - 500 g

    No reviews
    Regular price £8.89
    Unit price£17.78 /kg
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Next

Unlock the Secret to Luscious Locks with Hair Masks

While many believe shampoo alone suffices for hair care, hair masks play a crucial role in maintaining healthy, beautiful hair. Unlike shampoos that primarily cleanse, hair masks support deep regeneration and ensure a radiant appearance. By allowing these treatments to work their magic for at least 15 minutes, you'll experience thorough nourishment and achieve that coveted shine.

The Power of Hair Masks: Transform Your Tresses

High-quality hair masks can effectively revitalize even the most damaged hair. Regardless of your hair's texture, condition, color, or curl pattern, incorporating hair masks into your routine is essential for optimal care. These intensive treatments offer a multitude of benefits:

  • Enhance and define curls and waves
  • Tame frizz and static for smoother locks
  • Boost volume and add lustrous shine
  • Provide deep nourishment and hydration
  • Protect and prolong hair color vibrancy
  • Maintain sleek, straightened styles
  • Shield hair from heat damage and environmental stressors

For an even more potent treatment, consider overnight hair masks. These long-lasting formulas work wonders without weighing down your hair. Keratin masks are particularly popular, as they replenish this natural hair protein, contributing to a healthier appearance.

Choosing the Perfect Hair Mask for Your Needs

Selecting the right hair mask starts with understanding your hair's unique characteristics. Consider factors such as porosity, length, curl type, frizz tendency, and color. Masks tailored to different porosity levels (high, medium, and low) can effectively support your hair's structure. For blondes, brightening masks can enhance color, while those with dyed hair may benefit from color-intensifying formulas.

When shopping for hair masks, look for products with specific purposes such as reconstruction, growth stimulation, shine enhancement, or deep regeneration. Seek out masks containing potent natural ingredients like collagen, creatine, or yeast extract, which contribute to overall hair health. Always opt for masks with natural formulations to avoid drying out your hair with artificial additives.

Hair Mask Formats to Suit Your Lifestyle

Hair masks come in various formats to accommodate different needs. For travelers, sachets offer a convenient way to maintain hair health on the go. If you're short on time, leave-in hair masks provide effortless nourishment without the need for rinsing. These versatile options ensure you can always give your hair the care it deserves, no matter your schedule or location.

Complement your hair mask routine with our nourishing conditioners and gentle shampoos for a complete hair care regimen. Experience the transformation of your locks with our carefully curated selection of hair masks designed to address every hair concern.

Ready to elevate your hair care routine? Explore our range of hair masks and discover the perfect treatment to achieve the healthy, beautiful hair you've always dreamed of.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • United Kingdom (GBP £)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart