Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • United Kingdom (GBP £)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Sports
  3. Protein Powders

Protein Powders

(116 products)
  • Vegetable Protein
  • Whey Protein Blends
  • Whey Protein Concentrate (WPC)
  • Whey Protein Isolate (WPI)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • BeOrganic Pea Protein Powder - 200 g BeOrganic Pea Protein Powder - 200 g BeOrganic Pea Protein Powder - 200 g

    Aliness

    BeOrganic Pea Protein Powder - 200 g

    1 review
    Regular price £5.09
    Unit price£25.45 /kg
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Vanilla - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Vanilla - 500 g

    2 reviews
    Regular price £18.39
    Unit price£36.78 /kg
    View details
  • Olimp Mr Zerro Protein Bar, Raspberry - 50 g

    Olimp

    Olimp Mr Zerro Protein Bar, Raspberry - 50 g

    No reviews
    Regular price £1.19
    Unit price£2.38 /100g
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate - 500 g

    2 reviews
    Regular price £18.39
    Unit price£36.78 /kg
    View details
  • Olimp Protein Bar, Dubai Style Chocolate - 40 g Olimp Protein Bar, Dubai Style Chocolate - 40 g

    Olimp

    Olimp Protein Bar, Dubai Style Chocolate - 40 g

    No reviews
    Regular price £2.29
    Unit price£5.73 /100g
    View details
  • Olimp Protein Xplode Protein Bar, Double Chocolate - 40 g

    Olimp

    Olimp Protein Xplode Protein Bar, Double Chocolate - 40 g

    No reviews
    Regular price £1.09
    Unit price£2.73 /100g
    View details
  • Olimp I'M PRO Protein Bar, Peanut Butter - 40 g

    Olimp

    Olimp I'M PRO Protein Bar, Peanut Butter - 40 g

    1 review
    Regular price £1.09
    Unit price£27.25 /kg
    View details
  • Sunwarrior Warrior Blend Protein, Vanilla, USA - 750 g
    Sold out

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Blend Protein, Vanilla, USA - 750 g

    1 review
    Regular price £35.49
    Unit price£47.32 /kg
    View details
  • Olimp Whey Protein Complex 100%, Chocolate Flavour - 700 g

    Olimp

    Olimp Whey Protein Complex 100%, Chocolate Flavour - 700 g

    1 review
    Regular price £30.79
    Unit price£43.99 /kg
    View details
  • Olimp Whey Protein Complex 100%, Vanilla Flavour - 700 g

    Olimp

    Olimp Whey Protein Complex 100%, Vanilla Flavour - 700 g

    1 review
    Regular price £30.69
    Unit price£43.84 /kg
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Strawberry - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Strawberry - 500 g

    1 review
    Regular price £18.49
    Unit price£36.98 /kg
    View details
  • Sunwarrior Warrior Blend Protein, Chocolate, USA - 750 g

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Blend Protein, Chocolate, USA - 750 g

    No reviews
    Regular price £46.89
    Unit price£62.52 /kg
    View details
  • Olimp I'M PRO Protein Bar, Coffee Delight - 40 g

    Olimp

    Olimp I'M PRO Protein Bar, Coffee Delight - 40 g

    No reviews
    Regular price £1.19
    Unit price£29.75 /kg
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Caramel with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Caramel with Chocolate - 500 g

    4 reviews
    Regular price £18.49
    Unit price£36.98 /kg
    View details
  • BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, French Vanilla - 300 g BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, French Vanilla - 300 g BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, French Vanilla - 300 g BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, French Vanilla - 300 g
    15% off

    BeKeto

    BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, French Vanilla - 300 g

    No reviews
    Sale price £25.14 Regular price £29.69
    Unit price£83.80 /kg
    View details
  • BioTech USA Vegan Protein, Vanilla Cookie Flavoured - 500 g BioTech USA Vegan Protein, Vanilla Cookie Flavoured - 500 g

    BioTech USA

    BioTech USA Vegan Protein, Vanilla Cookie Flavoured - 500 g

    1 review
    Regular price £22.39
    Unit price£44.78 /kg
    View details
  • BeKeto Keto Protein Isolate with MCT, French Vanilla - 800 g BeKeto Keto Protein Isolate with MCT, French Vanilla - 800 g BeKeto Keto Protein Isolate with MCT, French Vanilla - 800 g BeKeto Keto Protein Isolate with MCT, French Vanilla - 800 g

    BeKeto

    BeKeto Keto Protein Isolate with MCT, French Vanilla - 800 g

    1 review
    Regular price £51.69
    Unit price£64.61 /kg
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Coconut with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Coconut with Chocolate - 500 g

    1 review
    Regular price £18.59
    Unit price£37.18 /kg
    View details
  • BioTech USA Protein Power, Vanilla Flavoured - 1000 g
    Sold out

    BioTech USA

    BioTech USA Protein Power, Vanilla Flavoured - 1000 g

    No reviews
    Regular price £29.39
    Unit price£29.39 /kg
    View details
  • Myprotein Vegan Protein Blend, Chocolate - 1000 g
    Sold out

    Myprotein

    Myprotein Vegan Protein Blend, Chocolate - 1000 g

    2 reviews
    Regular price £23.39
    Unit price£23.39 /kg
    View details
  • BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, Natural Chocolate - 800 g

    BeKeto

    BeKeto Keto Whey Isolate MCT Powder, Natural Chocolate - 800 g

    1 review
    Regular price £52.19
    Unit price£65.24 /kg
    View details
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Bar - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Bar - 500 g

    No reviews
    Regular price £18.39
    Unit price£36.78 /kg
    View details
  • Swanson L-Proline 500 mg - 100 Capsules Swanson L-Proline 500 mg - 100 Capsules Swanson L-Proline 500 mg - 100 Capsules Swanson L-Proline 500 mg - 100 Capsules

    Swanson

    Swanson L-Proline 500 mg - 100 Capsules

    No reviews
    Regular price £12.29
    Unit price£0.12 each
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 5
  • Next

Unlocking the Power of Protein Powders

Protein powders are essential supplements for anyone looking to boost their fitness regimen, support muscle growth, or improve overall health. At Medpak, we offer a wide range of high-quality protein powders to suit various needs and preferences.

The Benefits of Protein Powders

Protein is a crucial macronutrient that plays multiple roles in our bodies. It's vital for building and repairing muscles, supporting bone health, and creating enzymes and hormones. Protein powders offer a convenient and efficient way to supplement your dietary protein intake, especially for those with active lifestyles or specific fitness goals.

Our selection of protein powders includes options for everyone:

  • Whey protein for rapid absorption and muscle recovery
  • Casein protein for slow-release, sustained nutrition
  • Plant-based proteins for vegetarians and vegans

Choosing the Right Protein Powder

When selecting a protein powder, consider your specific needs and goals. Are you looking to build muscle mass, support weight loss, or simply ensure you're meeting your daily protein requirements? Our range includes whey protein isolates for those seeking a pure, fast-absorbing protein, and vegetable proteins for those preferring plant-based options.

Protein Powders for Weight Management

Protein powders can be an effective tool for weight management. They help increase satiety, reducing overall calorie intake and supporting lean muscle mass during weight loss. Our protein powders can be easily incorporated into meal replacement shakes or used as a post-workout supplement to aid in recovery and muscle maintenance.

Supporting Special Dietary Needs

We understand that many individuals have specific dietary requirements. That's why we offer a variety of lactose-free and plant-based protein powders. These options are perfect for those with dairy sensitivities or those following a vegan lifestyle, ensuring everyone can benefit from high-quality protein supplementation.

Protein Powders for All Ages

Protein powders aren't just for bodybuilders or athletes. They can benefit people of all ages, including older adults looking to maintain muscle mass and strength. Our range includes protein powders suitable for various life stages and fitness levels, helping you stay active and healthy throughout your life.

Quality and Safety

At Medpak, we prioritize the quality and safety of our protein powders. Our products are sourced from reputable manufacturers and undergo rigorous testing to ensure purity and efficacy. When used as directed, our protein powders are safe and can provide numerous health benefits.

Explore our extensive range of protein powders today and find the perfect supplement to support your health and fitness journey. Whether you're an athlete, fitness enthusiast, or simply looking to improve your overall wellness, Medpak has the right protein powder for you.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • United Kingdom (GBP £)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart